17 rocznica powstania Parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela

sierpień 21, 2015 Podziel się opinią

.

15 sierpnia 2015 roku Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu świętowała rocznicę swojego powstania. W tym roku mija 17 lat od założenia Parafii, z tej okazji tradycyjnie Ksiądz Proboszcz Romuald Ciesielski zorganizował Sportowo-Rekreacyjny Festyn Integracyjny.

.

Podczas wydarzenia wystąpił zespół muzyki chrześcijańskiej DEKALOG, który wykonywał znane i lubiane utwory, m.in. „Świat byłby taki ubogi”. Już przy wykonaniu pierwszej pieśni zespół porwał publiczność.

SONY DSC

Animacje i konkursy zapewniła grupa animacyjna TAKT Państwa Dawidziuków. Uczestnicy mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Rozegrano kilka ciekawych meczów piłki siatkowej i koszykowej. W myśl zasady prawdziwej integracji, nie było żadnych ograniczeń wiekowych. W kategorii siatkówka, startowała bardzo dziarska drużyna seniorów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, malowanie buzi, dmuchane zjeżdżalnie i szaleństwa na trampolinie. Jak co roku odbył się również konkurs wiedzy religijnej.

SONY DSC

Podczas festynu Parafialne Centrum dzielnie propagowało ideę Światowych Dni Młodzieży 2016. Młodzi aktywiści opowiadali uczestnikom wydarzenia, co czeka przasnyską wspólnotę w lipcu 2016 roku podczas Dni w Diecezjach, odbywających w ramach ŚDM, mówili o przyjeździe pielgrzymów z całego świata, idei gościnności i sile wspólnego działania, częstując przechodzących samodzielnie upieczonymi rogalikami. Podczas festynu wolontariusze ŚDM zbierali środki na akcję „Bilet dla Brata”, w ramach wsparcia przy ich stoisku można było zakupić bardzo ciekawie zaprojektowane gadżety, związane ze Światowymi Dniami Młodzieży 2015 – niebieskie pendrive’y – bransoletki oraz kubki o dwóch wzorach. Jedna z liderek postanowiła podzielić się z parafianami swoim talentem, rysując portrety osób, które symboliczną kwotą wspierały akcję BdB.