Tak balują Święci! Relacja z IV Balu Wszystkich Świętych

Listopad 2, 2017 Podziel się opinią

Uroczystość Wszystkich Świętych dopiero jutro, ale nasi święci już wczoraj bawili się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu . Świętowanie zaczęliśmy wspólnym różańcem oraz Litanią do Wszystkich Świętych w przasnyskiej Farze, po czym przy wspólnym śpiewie udaliśmy się do pomnika św. Stanisława Kostki, gdzie delegacja składająca się z młodzieży przygotowującej nasz Bal złożyła znicze. Następnie przeszliśmy do szkolnej stołówki, gdzie czekała na nas wspólna zabawa. Zaczęliśmy od krótkiej prezentacji kostiumów świętych, aby dowiedzieć się w czyim towarzystwie mamy zaszczyt się bawić. Nie zabrakło między innymi św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny, św. Agnieszki, św. Klary z Asyżu czy św. Pawła od Krzyża. Następnie czekał na nas poczęstunek. W czasie, kiedy goście rozgrzewali się pyszną zupą z dyni, komisja konkursowa degustowała potrawy przyniesione przez gości, po czym wyłoniła najlepsze przysmaki, które uzyskały tytuł “Niebiańskiego smaku”. Na pierwszym miejscu uplasowała się zupa dyniowa z zacierkami, która zdaniem jury, przypomniała smaki dzieciństwa. Mogliśmy posmakować również pysznych ciast, gulaszy, dżemów, a nawet dyni marynowanej czy ketchupu z dyni!

Dzięki zaangażowaniu grupy młodzieżowej działającej przy parafii św. Wojciecha, wolontariuszom naszej Fundacji oraz wolontariuszom ŚDM uczestniczyliśmy w zabawach i animacjach, do których oprawę muzyczną zapewnili MobileDjs. Oprócz religijnych piosenek z pokazywaniem, nie zabrakło belgijki czy też kaczuch! Zabawa była naprawę przednia, a kto nie był, ma czego żałować!

Na koniec wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego “Święci tacy jak my” oraz ogłoszono wyniki konkursu na najlepszy kostium świętego. Poniżej przedstawiamy wyniki :).

I miejsce – św. Maksymilian Kolbe

II miejsce – papież Pius X

III miejsce – św. Weronika

Wyróżnienia:

  1. Dzieci z Fatimy
  2. św. s. Faustyna
  3. Elżbieta i Zachariasz
  4. Natalia Bieńkowska

Bardzo dziękujemy Księdzu Prałatowi Andrzejowi Maciejewskiemu oraz Księżom wikariuszom posługującym w parafii św. Wojciecha za udaną współpracę, Siostrom Pasjonistkom św. Pawła od Krzyża za wszelką pomoc w organizacji tego wydarzenia, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu za udostępnienie sali,  MobileDjs za doskonałą oprawę muzyczną oraz wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie . Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za miły wieczór i świetną zabawę, a zwycięzcom konkursów składamy najserdeczniejsze gratulacje . Do zobaczenia za rok !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.