BORY Tucholskie W PIGUŁCE

maj 7, 2014 Podziel się opinią

     Przasnyska Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Świetlik zorganizowała wyjazd rekreacyjno-turystyczny dla swoich podopiecznych i ich opiekunów pod hasłem „Bory Tucholskie w pigułce”, który odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków PEFRON i fundacji SCALAM.

DSC00256

DSC00268

W dniach  1 -3.05.2014r. grupa zwiedziła jeden z piękniejszych regionów Polski, jakimi są Bory Tucholskie. W ciągu trzech dni uczestnicy wyjazdu zwiedzili zamek w Golubiu Dobrzyniu i obejrzeli inscenizację walki rycerzy średniowiecznych. Następnie w Toruniu spacerowali po starym mieście, zobaczyli zabytkowe kościoły, krzywą wieżę, bramę Flisaków i fontannę z żabami.

Co odważniejsi dosiedli nawet osła, który był karą dla złoczyńców w dawnym Toruniu. Po małym odpoczynku wszyscy udali się do Domu Legend, gdzie poznawali ciekawsze historie związane z tym bardzo starym miastem. Zmęczeni zwiedzaniem przybyli do hotelu Gołyń, nad pięknym jeziorem, w którym czekał już wspaniały obiad.

Drugiego dnia grupa zwiedziła miejscowość Szymbark z jego niesamowitymi atrakcjami: najdłuższą deską na świecie i domem do góry nogami. Później wspięli się na najwyższy szczyt w okolicy Wieżycę.

Po powrocie do hotelu czekała kolejna atrakcja rodzinne zawody sportowe. Rywalizacja była zacięta. Lekko zmęczeni posilili się przy ognisku, do którego przyśpiewywała kapela kaszubska.

Ostatni dzień to zwiedzanie Malborka. Pani przewodnik z zaangażowaniem opowiadała o niesamowitych historiach związanych z największym zamkiem krzyżackim.  W drodze powrotnej do domu oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Mc’Donald.

Serdecznie dziękujemy.

DSC00271

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.