Debata Profilaktyczna w Czernicach Borowych

Grudzień 17, 2013 Podziel się opinią

   17 grudnia 2013r. w Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych w ramach projektu „Wspólnie dla lepszego wychowania” odbyły się:
– Debata profilaktyczna dla uczniów „Chcę być sobą – nie biorę”
– Warsztaty dla rodziców „Moje dziecko nie bierze”.

DSC01093

Celem debaty z młodzieżą było: omówienie problemu tzw. okazjonalnego brania, omówienie szkód wyrządzonych przez narkotyki (fizycznych, psychicznych i społecznych), omówienie nowej substancji „Krokodyl” jako przykładu szkód następujących szybko i bezwzględnie, obalenie nieprawdziwych informacji (mitów) na temat substancji odurzających.
Celem spotkania z rodzicami było dostarczenie im uporządkowanej wiedzy z zakresu przeciwdziałania narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy, uświadomienie rodzicom, że bezpieczeństwo, zdrowie i prawidłowy, harmonijny rozwój ich dzieci zależy przede wszystkim od prawidłowych relacji z dzieckiem, opartych na szacunku i zaufaniu, oraz w znacznej mierze zależy od życzliwej i konstruktywnej współpracy ze szkołą.

DSC01091

Nauczyciele, rodzice i uczniowie zostali zapoznani z odpowiedzialnością karną nieletnich, wybranymi przepisami prawa w oparciu o kodeks karny i kodeks wykroczeń.
Debatę i szkolenie przeprowadzili pracownicy Studia Profilaktyki Społecznej z Krakowa, psycholog oraz policjant specjalizujący się w przeciwdziałaniu przemocy i przestępczości narkotykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.