FESTYN W PARAFII CHRYSTUSA ZBAWICIELA

Sierpień 17, 2014 Podziel się opinią

15 sierpnia 2014 r. z okazji kolejnych urodzin Parafii Chrystusa Zbawiciela, bezpośrednio po zakończeniu uroczystej mszy świętej, odbył się tradycyjny Sportowo – Rekreacyjny Festyn Integracyjny.
Ksiądz Romuald Ciesielski, jako gospodarz wydarzenia, powitał wszystkich bardzo serdeczne i rozpoczął imprezę. Proboszcz nawiązał do idei scalania krętych ludzkich ścieżek razem z naszą Fundacją, poprzez integrację i wspólną zabawę mieszkańców Przasnysza.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Wszyscy przasnyszanie mogli wziąć udział w loterii fantowej, posilić się bardzo smaczną grochówką oraz grillowaną kiełbasą. Młodzi z wielkim zapamiętaniem rozgrywali mecze siatkówki i badmintona. Można też było obejrzeć wystawione specjalnie z okazji festynu – wozy strażackie. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach, dla których przeznaczona została „strefa malucha”. Rzeczone maluchy bezpiecznie bawiły się pod okiem animatorki, która malowała na ich buziach kwiaty, smoki i różne ciekawe wzory.
Niesamowitą gratką dla dzieci okazały się gigantyczne bańki mydlane oraz kolorowa nadmuchiwana zjeżdżalnia, której najmłodsi uczestnicy festynu nie opuszczali na krok. Dla tych odrobinę starszych przygotowano namiot Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, w którym można było dokonać pomiaru ciśnienia a także dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie.Wspólne świętowanie na początku imprezy umilał – zespół ewangelizacyjny Dekalog. Młodzi artyści wprowadzili piknikowiczów w wyśmienity nastrój. Festyn zakończyła znana wszystkim dobrze Przasnyska Kapela Podwórkowa.
O wprowadzenie uczestników festynu w dobry nastrój dbali Państwo Smolińscy, odpowiedzialni za organizację gier i zabaw. Mogliśmy zobaczyć przasnyszan w różnym wieku, rywalizujących w takich konkurencjach jak: kręcenie hula – hop, rzut oponą, wbijanie gwoździa w pień na czas, siłowanie na rękę. Najwięcej emocji publiczności dostarczył, rozgrywany po raz pierwszy, bieg par małżeńskich. Wszyscy zwycięscy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni pucharami i medalami. Nie zapomniano również o pokonanych.
Gratulujemy wspaniałej inicjatywy i nie możemy doczekać się festynu za rok.

J.W.

DSC04070

DSC04488

DSC04075

DSC04112

DSC04175 DSC04127 DSC04271

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.