Fotorelacja z V Balu Wszystkich Świętych

Listopad 6, 2018 Podziel się opinią

W dniu 30 października nasi święci bawili się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu . Świętowanie zaczęliśmy wspólnym różańcem oraz Litanią do Wszystkich Świętych w przasnyskiej Farze, po czym przy wspólnym śpiewie udaliśmy się do pomnika św. Stanisława Kostki, gdzie delegacja składająca się z dzieci oraz młodzieży złożyła znicze. Następnie przeszliśmy do szkolnej stołówki, gdzie czekała na nas wspólna zabawa. Zaczęliśmy od krótkiej prezentacji kostiumów świętych, aby dowiedzieć się w czyim towarzystwie mamy zaszczyt się bawić. Nie zabrakło między innymi św. Wojciecha, św. Floriana, św. Klary z Asyżu czy św. Jana Pawła II, a także całego chóru anielskiego. Następnie czekał na nas poczęstunek w postaci pysznej zupy dyniowej. W czasie, kiedy goście rozgrzewali się smacznym posiłkiem, komisja konkursowa degustowała potrawy przyniesione przez gości, po czym wyłoniła najlepsze przysmaki, które uzyskały tytuł „Niebiańskiego smaku”. Mogliśmy posmakować  pysznych ciast, gulaszy, babeczek, bułeczek oraz dżemów, a nawet sernika dyniowego.

Dzięki zaangażowaniu grupy młodzieżowej oraz ministrantów działających przy parafii św. Wojciecha, wolontariuszom naszej Fundacji oraz uczniom SP2 uczestniczyliśmy w zabawach i animacjach, do których oprawę muzyczną zapewnił Dreams Squad. Oprócz religijnych piosenek z pokazywaniem, nie zabrakło belgijki czy też kaczuch! Zabawa była naprawę przednia, a kto nie był, ma czego żałować!

Na koniec ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepszy kostium świętego. Poniżej przedstawiamy zwycięzców :).

I miejsce – św. Stanisław Kostka

II miejsce –św. Hiacynta i św. Łucja

III miejsce – św. Wojciech

Wyróżnienia:

  1. Królowa Jadwiga
  2. Maryja
  3. św. Andrzej
  4. św. Florian
  5. św. Klara
  6. św. Ojciec Pio
  7. św. Jan Chrzciciel
  8. Jan Paweł II

Bardzo dziękujemy Księdzu Prałatowi Andrzejowi Maciejewskiemu oraz Księżom wikariuszom posługującym w parafii św. Wojciecha za udaną współpracę, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu za udostępnienie sali, Dreams Squad za doskonałą oprawę muzyczną oraz wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie . Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za miły wieczór i świetną zabawę, a zwycięzcom konkursów składamy najserdeczniejsze gratulacje . Do zobaczenia za rok !

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.