III Bal Wszystkich Świętych

Listopad 14, 2016 Podziel się opinią

Dzień 1 listopada zawsze jest dniem zadumy nad przemijającym życiem. Jest to jednak uroczystość Wszystkich Świętych – święto, które zgodnie ze słowami “wszyscy Święci balują w niebie” powinno być przepełnione radością i zabawą. Dzięki współpracy z przasnyską Parafią Św. Wojciecha udało nam się ten cel zrealizować.

img_6894

Dnia 31.X.2016r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu udało się nam zorganizować III Bal Wszystkich Świętych. Na sali wypełnionej gośćmi można było spotkać m.in. św. Adelajdę, św. Jadwigę, św. Siostrę Faustynę, św. Ritę, św. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostkę czy św. Mikołaja, a także cały zastęp mniejszych lub większych aniołków.

Na początku wzięliśmy udział w zabawach prowadzonych przez LiveEvents, wspólnie zatańczyliśmy kaczuchy oraz naszą ukochaną belgijkę. Kiedy wszyscy goście byli już na sali, odbył się konkurs pt. “Przebierz się za Świętego”. Stroje były naprawdę wspaniałe i bardzo przemyślane! Chyba nikt nie spodziewał się spotkać tak wyszukanych świętych jak Antonetta Moe, św. Adelajda czy św. Brygida! Jury musiało podjąć bardzo trudną decyzję. Obrady trwały bardzo długo, jednak w końcu udało się  dojść do porozumienia. Mamy zaszczyt przedstawić wyniki:

I miejsce – św. Anna i św. Jan Paweł II

II miejsce – św. Cecylia i  św. Jadwiga

III miejsce –  św. Rita, św. Faustyna i św. Brygida – patronka Irlandii

IV miejsce – św. Hiacynta i św. Antonetta Moe

V  miejsce – św. Joanna Beretta Molla, św. Adelajda – cesarzowa Francji, św. Mikołaj.

Następnie jaśniejącym światełkami lampionów korowodem  ze śpiewem na ustach udaliśmy się pod pomnik św. Stanisława Kostki – patrona nie tylko dzieci i młodzieży, ale również naszego miasta. Odmówiliśmy tam Litanię do Wszystkich Świętych, prosząc o ich wstawiennictwo.

Po powrocie przeprowadzony został kolejny konkurs – tym razem była to konkurencja kulinarna. Uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej dania z dyni. Wszyscy goście mogli posmakować zupy krem w trzech wersjach, babeczek, ciast, żelek, dżemów, bułeczek i innych smakołyków, po których nie spodziewaliby się, że w swoim składzie mają dynię.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Po konkursach nastąpił czas na prawdziwą zabawę – dyskoteka ruszyła! Na parkiecie znaleźli się święci w różnym wieku – od tych najmniejszych aniołeczków, aż po najstarszych świętych, którzy żyli przeszło 2000 lat temu! Dzięki uprzejmości DJsTeam mogli bawić się w rytm swoich ulubionych utworów.

Nasze spotkanie skończyło się około godziny 22, a mimo to, uczestnikom wciąż było mało.

Nasz bal nie byłby tak wspaniały, gdyby nie pewne osoby, którym bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować.

Dziękujemy parafii p.w. Św. Wojciecha w Przasnyszu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, Siostrom Pasjonistkom św. Pawła od Krzyża, DJsTeam, grupie LiveEvents oraz wszystkim zaangażowanym wolontariuszom! Spisaliście się wspaniale, jeszcze raz ogromne dzięki!

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w tak wspaniałym, a może i większym gronie :)!

 

img_7501

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.