MARTA na MALCIE

luty 12, 2015 Podziel się opinią

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w konkursie Day By Day 2013/14 udało mi się wyjechać na 14 dni na Maltę. Na maleńkiej wyspie, gdzie z jej jednego końca na drugi można przejechać w ciągu 20 minut, mieszkałam w jednym pokoju z Włoszką u miejscowej rodziny,  miałam tam  zapewnione śniadania i obiadokolacje. Po przybyciu do European School of English zostałam przeegzaminowana przez nauczyciela, który przydzielił mnie do grupy o poziomie B2.

Bez nazwy

zwy

Od poniedziałku do piątku  przez 4 godziny dziennie uczęszczałam na lekcje języka angielskiego wraz z międzynarodową grupą, a popołudniami i w weekendy miałam okazję zwiedzić Maltę, w tym jej stolicę, Vallettę. Tam zostałam oprowadzona po XVI-wiecznym mieście, w którym widziałam dwa forty, dzwon ku pamięci ofiar II wojny światowej, siedzibę prezydenta i  premiera kraju. Było to niezwykłe doświadczenie, a także niezapomniana lekcja historii.

GŁÓWNE

Większość uczniów ESE to osoby studiujące lub pracujące, chcące podszkolić swój język. Mam 16 lat, byłam więc najmłodszą osobą w szkole.  Moja grupa stale poddawana była zmianom – ktoś nowy się pojawiał, ktoś odchodził. Udało mi się jednak nawiązać wiele znajomości z osobami z Niemiec, Włoch, Turcji, Francji, a nawet Chin czy Brazylii. Dużo osób pozostawało w szkole nawet 2-3 miesiące, inni, tak jak ja, przybywali na zaledwie dwa tygodnie. Na zajęciach, a także na przerwach i w trakcie wycieczek, panowała przyjazna atmosfera.

Wyjazd ten był dla mnie okazją nie tylko do nauki języka angielskiego, ale także możliwością poznania kultury i obyczajów zarówno Malty i jak i innych państw. Była to zdecydowanie niezapomniana przygoda, którą chętnie bym powtórzyła!

Marta Rapacka – laureatka 2. Miejsca w kategorii Liceum w Ogólnopolskim Konkursie Day By Day 2013/14

Ogromne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, Fundacji „SCALAM – Prostujemy drogi życia”, Fundacji „Przasnyskie Liceum”, dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu oraz dla pani Anny Gruszki  za pomoc i wsparcie w umożliwieniu wyjazdu.