Piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka w Czernicach Borowych

czerwiec 4, 2013 Podziel się opinią

W dniu 3 czerwca 2013r. w ramach projektu „Wspólnie dla lepszego wychowania” odbył się Piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Celem pikniku było kształtowanie właściwych postaw społecznych, budowanie właściwych relacji uczeń – nauczyciel – rodzic oraz wzmacnianie pozycji rodziny. W pikniku wzięli udział: uczniowie Gimnazjum, nauczyciele, pracownicy administracji, rodzice i absolwenci Gimnazjum oraz przedstawiciele Fundacji SCALAM „Prostujemy drogi życia” (około 200 osób).

DSC_3943

DSC00919

Dla uczniów przygotowano szereg atrakcji w postaci gier, zabaw i konkursów z różnych dziedzin: wiedzy o patronie, wiedzy przyrodniczej, polonistycznej, sportowej, zagadki logiczne i matematyczne oraz konkurs na przebranie prezentujące dane państwo lub jego kulturę. Ponadto odbyło się wiele konkurencji sportowych. Dla zwycięzców poszczególnych konkursów czekały nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację SCALAM „Prostujemy drogi życia”. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, bułki i napoju – ufundowany również przez Fundację SCALAM „Prostujemy drogi życia”.

DSC_3938

W wyniku rywalizacji międzyklasowej wyłoniono zwycięską klasę, która otrzymała Puchar zakupiony ze środków Fundacji SCALAM „Prostujemy drogi życia”. Na zakończenie spotkania odbył się mecz piłki nożnej – uczniowie kontra absolwenci Gimnazjum. Piknik integracyjny odbywał się miłej, rodzinnej atmosferze oraz przysłużył się do zacieśnienia relacji uczniów, nauczycieli i rodziców. Ten rodzaj integracji międzypokoleniowej i wewnątrzszkolnej ma duże walory wychowawcze. Społeczność szkolna Gimnazjum, na czele z Dyrektorem Panią Małgorzatą Góralczyk, serdecznie dziękuje Fundacji SCALAM za udzielone wsparcie finansowe, mając nadzieję na dalszą owocną współpracę.