Piknik Rodzinny w ogrodach Ojców Pasjonistów

czerwiec 22, 2015 Podziel się opinią

21 czerwca 2015 r. w ogrodach Ojców Pasjonistów przasnyszanie bawili się podczas Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odmówienia Koronki. Przeor Zakonu – Ojciec Wiesław Wiśniewski przywitał wszystkich zgromadzonych, życząc świetnej zabawy.

Piknik rozpoczęły widowiskowe animacje grupy TAKT. Państwo Dawidziukowie zapewnili pokaz megabaniek i dmuchane megazjeżdżalnie. Pani Ania dzielnie malowała najmłodszym nawet najbardziej wymyślne zwierzęce motywy na uśmiechniętych buziach. Tradycyjnie już, najwięcej frajdy przynosiły zabawy z Myszkami Mini i Mickey a także kolorowe zabawy z użyciem chusty Klanzy.

Na scenie gościł Zespół JOY pod przewodnictwem Tomasza Wójcika. Zespół wykazał się ogromnym zapałem (widać, że dziewczyny kochają to, co robią) – w trakcie ich występu z nieba runął deszcz. Wokalistki ani na chwilę nie straciły animuszu i podwoiły wysiłki, by rozruszać widownię.

Podczas wydarzenia można też było spotkać strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, wsiąść do wozu strażackiego, przymierzyć kask. Zebrani mogli również podziwiać jazdę konną.

Jedno ze stoisk zamieniło się na niedzielę w punkt informacyjny – dziewczyny z Parafialnego Centrum ŚDM przybliżały mieszkańcom miasta ideę Światowych Dni Młodzieży.  W punkcie można było wypełnić formularz zgłoszeniowy – deklarację chęci przyjęcia pielgrzyma w gościnę a także formularz wolontariusza. Dziewczyny odpowiadały na każde, nawet najbardziej zawiłe pytanie, na temat dni w diecezjach i dni w Krakowie. Mówiły również o zadaniach stojących przed młodymi Polakami, jako gospodarzami całego wielkiego (większego niż Euro 2012) wydarzenia. Uczestnicy festynu podchodzili do namiotu i na wyciętych figurkach symbolizujących pielgrzymów i polską młodzież zapisywali pozytywne cechy Polaków i skojarzenia z ŚDM 2016, by następnie przyczepić swojego „pielgrzyma” do kolorowego sznurka, stanowiącego nawiązanie do  działań wszystkich parafialnych centrów ŚDM.

Na sam koniec odbył się konkurs, dotyczący uroczystości peregrynacji. Pierwsze miejsce otrzymali Sylwia i Filip Buliccy. Serdeczne gratulacje.