„Przygoda Życia” Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu

marzec 28, 2014 Podziel się opinią

W dniach 26-28.03.2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, odbywały się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne o wymownym tytule „Przygoda Życia”. W tym roku dzięki wsparciu Fundacji „SCALAM” rekolekcje te miały zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. Prowadził je znany reżyser, scenarzysta, producent filmowy i dokumentalista pan Maciej Bodasiński.

Spotkania rekolekcyjne w środę i czwartek miały miejsce na terenie szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na dwie zasadnicze grupy i gdy jedna słuchała konferencji prelegenta, druga w tym czasie oglądał film pt. „Spotkanie”. Po 45 minutach grupy wymieniły się. Każdodniowe spotkanie rekolekcyjne kończyły się podsumowaniem dla wszystkich oraz spotkaniami stanowymi – w środę dziewcząt, w czwartek chłopców.
We wszystkich tych zajęciach był obecny Jezus Chrystus wystawiony w monstrancji . Fakt ten był najczęściej komentowanym z wyczuwalnym akcentem powątpiewania w słuszność takiego działania.

2014-03-27-005

Wątpliwości okazały się jednak płonne gdyż w momencie adoracji setki młodych ludzi zachowało powagę i absolutną ciszę.
W piątek rekolekcje miały swoje kulminację w kościele O.O Pasjonistów. Dzień ten obfitował w doznania religijno-emocjonalne. Wokół Chrystusa eucharystycznego zgromadzili się ludzie czerpiący z doświadczenia wiary pana Bodasińskiego, jednocześnie dawali świadectwo własnej wiary i powrotu do niej poprzez wzruszenie, a nawet łzy.
Czy zakończone rekolekcje przyniosą owoc, plon przekonamy się pewnie po jakimś czasie. Jednak wydaje się, że słowa świadectwa jakim podzielił się z młodymi słuchaczami prowadzący zapadną w pamięci wielu na długi czas.

2014-03-28-008

2014-03-27-007