Rekolekcje Wielkopostne – relacja

Marzec 26, 2018 Podziel się opinią

Rekolekcje w SP5 oraz SP Leszno

W dniach 12-14 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Przasnyszu oraz Szkoły Podstawowej w Lesznie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez ks. Arkadiusza Czubakowskiego.

Już pierwsze spotkanie owocowało w wiele pięknych refleksji oraz ciekawych doświadczeń. Uczestnicy musieli ukazać gdzie znaleźć Boga oraz odpowiedzieć na pytanie jak go usłyszeć. Pomogły w tym przygotowane przez prowadzącego podpowiedzi. Na koniec dzieci otrzymały fragment Słowa Bożego oraz listy, zawierające słowa, które kieruje do nich Pan Bóg.

 

Drugiego dnia na uczestników czekała gra zespołowa. Każda z grup musiała znaleźć na terenie szkoły koperty zawierające zadania. Po zebraniu kompletu poleceń, nadszedł czas na ich wykonanie. Z pomocą nauczycieli oraz katechetów, dzieci przygotowały scenki oraz piosenki, które zaprezentowały przed wszystkimi uczestnikami.

Trzeciego dnia, wszyscy uczniowie wzięli udział we wspólnej Mszy Świętej, której oprawę przygotowała pani Beata Niska wraz zespołem młodzieżowym. Na przykładzie dwóch świec ukrytych pod doniczkami, prowadzący ukazał dzieciom jak ważne jest dbanie o swoją relację z Panem Bogiem. Jedna z nich, przykryta w pełni zabudowaną donicą zgasła już po chwili, ponieważ skończył się tlen, podtrzymujący ogień. Druga z nich, przykryta doniczką posiadającą kilka dziurek wciąż płonęła, ponieważ dzięki otworom możliwa była wymiana powietrza. Rekolekcjonista zaznaczył, że tak samo jest z nami – Pan Bóg stanowi tlen, natomiast świeca symbolizuje naszą wiarę. To od nas zależy, czy pozwolimy Panu Bogu działać w naszym życiu.

Rekolekcje w SP Czernice Borowe i SP nr 1

W dniu 20 marca 2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych oraz w dniu 23 marca 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu odbyły się koncerty zespołu ewangelizacyjnego Dekalog. Dzięki porywającej muzyce oraz radosnemu usposobieniu wokalistki udało się zaangażować nie tylko dzieci, ale również uczestniczącą w rekolekcjach młodzież. Koncert ten stanowił również niesamowite świadectwo wiary – zaproszony zespół udowodnił, że każdy może znaleźć swoje miejsce w Kościele.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.