Rekolekcje w Płocku. Bierzmowani w działaniu.

kwiecień 27, 2015 Podziel się opinią

     W dniach 10-12 kwietnia 2015 roku  pokaźna, 41 osobowa grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum wyruszyła z Księdzem Kępczyńskim, Księdzem Stasińskim i kilkorgiem nauczycieli – animatorów do oddalonego od Przasnysza o ponad 100 km Płocka.

    PLOCK 218

Młodzi zmotywowani przez kapłanów mieli wziąć udział w specjalnie dla nich „uszytych na miarę” rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania. Wydarzenia miało miejsce w ośrodku rekolekcyjnym „Studnia”.

Rekolekcje z pomysłem prowadził Ks. Robert wraz z Ks. Piotrem  z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu. Księżom towarzyszyli opiekunowie, którzy wspierali działania duchownych:  Dagmara Ciesielska-Kiliś,  Katarzyna Bochenek oraz Łukasz Piotrowski – animator muzyczny.

 PLOCK 191

Tematem przewodnim rekolekcji było PRZEBACZENIE, SUMIENIE, NAWRÓCENIE i MIŁOSIERDZIE BOŻE a samo przedsięwzięcie zakładało aktywny udział młodych we wszystkich działaniach, prowadzących do pogłębienia wiary i skupienia. W ciepłej atmosferze uczestnicy czynili przygotowania przed jednym z ważniejszych aktów religijnych w ich życiu – sakramentem bierzmowania.

Młodzi przasnyszanie wzięli udział w Eucharystii, nabożeństwie połączonym z modlitwą wstawienniczą. Każdy z uczestników miał możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Młodzi brali udział w konferencjach, wykazywali się zdolnością kooperacji podczas pracy grupowej, a także uczestniczyli w modlitwie wspólnotowej i osobistej.  Nie zabrakło też okazji do integracji, rozmów w gronie rówieśników i chwili na grę w „siatkę”.

Dla większości młodych było to pierwsze tego typu doświadczenie, niepowtarzalne  przeżycie  osobistego spotkania z Bogiem. Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach wyraziła chęć ponownego udziału w tego typu wyjeździe i w atmosferze radości i optymizmu wróciła do swoich domów.  Również forma rekolekcji przemówiła do kandydatów do bierzmowania.

Czuję, że rekolekcje wniosły coś dobrego w moje życie. Gdybym mogła, bez zastanowienia pojechałabym tam jeszcze raz.” – pisze jedna z uczestniczek, inny uczestnik dodaje: „Temat rekolekcji był trafny i bardzo dla nas ważny. Nie snuliśmy się po korytarzach w głębokiej zadumie, ale zajęcia skłoniły nas do przemyśleń.„. Odnosząc się do tematu rekolekcji i związanych z nimi refleksji ktoś inny lakonicznie, ale celnie stwierdza:

Warto przebaczać.”

Serca pokrzepione. Buzie roześmiane. Pełne zaangażowanie.

Serdecznie dziękujemy  uczestnikom wydarzenia, a także organizatorom, bez których całe przedsięwzięcie nie mogłoby mieć miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.