Relacja z Balu Wszystkich Świętych

listopad 8, 2019 Podziel się opinią

W dniu 30 października nasi święci bawili się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu . Świętowanie zaczęliśmy wspólnym różańcem oraz Litanią do Wszystkich Świętych w przasnyskiej Farze, po czym przy wspólnym śpiewie udaliśmy się do budynku Szkoły, gdzie czekała na nas wspólna zabawa. Zaczęliśmy od krótkiej prezentacji kostiumów świętych, aby dowiedzieć się w czyim towarzystwie mamy zaszczyt się bawić. Nie zabrakło między innymi św. Faustyny, św. Katarzyny, św. Jana Pawła II, św. Mikołaja, a nawet Noego! Na nasz bal przybył również cały chór anielski. Na uczestników czekał również pyszny poczęstunek przygotowany przez Państwa Czajkowskich. W czasie, kiedy goście kosztowali przepysznych słodkości, komisja konkursowa degustowała potrawy przyniesione przez uczestników konkursu, po czym wyłoniła najlepsze przysmaki, które uzyskały tytuł „Niebiańskiego smaku”. Mogliśmy posmakować  pysznych ciast, gulaszy, pierogów oraz dżemów.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy naszej Fundacji oraz uczniów SP2 uczestniczyliśmy w zabawach i animacjach, do których oprawę muzyczną zapewnił DJ4Ever. Oprócz religijnych piosenek z pokazywaniem, nie zabrakło belgijki czy też kaczuch! Zabawa była naprawę przednia, a kto nie był, ma czego żałować!

Na koniec ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepszy kostium świętego.

Bardzo dziękujemy Księdzu Prałatowi Andrzejowi Maciejewskiemu za udaną współpracę, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu za udostępnienie sali,  Uczniom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu za pomoc w przygotowaniu dekoracji, poczęstunku oraz animacji, a także Uczniom klasy 2 LOM Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przemarszu. Dziękujemy również wszystkim Katechetom oraz Wolontariuszom , bez pomocy których bal nie mógłby się odbyć. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za miły wieczór i świetną zabawę, a zwycięzcom konkursów składamy najserdeczniejsze gratulacje . Do zobaczenia za rok!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.