V Rodzinny Rajd Rowerowy „Rower z Aureolą”

wrzesień 11, 2017 Podziel się opinią

W niedzielne popołudnie odbył się już V Rodzinny Rajd Rowerowy pod  nazwą „Rower z Aureolą”. Jak co roku wyruszyliśmy spod Fary, aby wspólnie odwiedzić św. Stanisława Kostkę. W tym roku swoją obecnością zaszczyli nas uczestnicy tegorocznej Pierwszej Przasnyskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Na miejscu czekały już na nas gry, zabawy oraz inne rozrywki. Na początku weszliśmy do miejscowego kościoła, aby wspólnie pomodlić się do naszego patrona, a następnie udaliśmy się na teren sąsiadującej z parafią szkoły. Parafialna Grupa Młodzieżowa przeprowadziła zapisy do loterii, w której główną nagrodę stanowił rower, a grupa animacyjna „TAKT” na czele z Państwem Luizą i Jarosławem Dawidziuk rozpoczęła wspólną zabawę.

Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, trampolina oraz   ogromne klocki, z których maluchy budowały piękne drapacze chmur, natomiast starsi mogli wziąć udział w wielu dyscyplinach sportowych. Wśród nich pojawiły się między innymi wyścigi na nartach i w tzw. chomiku, wyścigi w przeprowadzeniu piłeczki przez dany dystans przy użyciu miotły, zawody w strzelaniu lotkami do tarczy czy też w strzelaniu goli do bramki. Nie zabrakło także zabaw ruchowych. Wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, w którą zaangażowały się wszystkie grupy wiekowe (zrobiliśmy to nawet trzykrotnie! 🙂 ) oraz kaczuchy. Pojawiła się również polka, która wymagała kreatywności w układaniu nowych figur. Sprawdziliśmy również stan wiedzy na temat św. Stanisława Kostki poprzez quiz rodzinny, w który każdy z uczestników zaangażował rodzica.  Do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody.

Na koniec odbyło się również losowanie roweru. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Do zobaczenia w przyszłym roku, a na razie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.