Zaproszenie na odsłonięcie muralu

Wrzesień 10, 2018 Podziel się opinią

Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu zaprasza na uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego św. Stanisławowi Kostce w dniu 15 września 2018r. o godz. 10.15.
Mural został namalowany na elewacji budynku parafialnego przy ul. św. Wojciecha 1 w Przasnyszu, od strony ul. św. Stanisława Kostki. Projekt wykonał Tomasz Jakubowski, instruktor ds. plastyki MDK, a zrealizowany przy współpracy pracowni batiku „Mamut” Miejskiego Domu Kultury i pracowników MDK.
Inspiracją do powstania projektu był portret z epoki, przedstawiający czternastoletniego Stanisława Kostkę. Obraz olejny, ze zbiorów Lanckorońskich w Wiedniu namalowany przez nieznanego artystę, z około 1565 r. W czasie II wojny światowej uległ całkowitemu zniszczeniu. Kopia została wykonana w 2017r. na podstawie zachowanej fotografii czarno-białej przez Tadeusza Molgę, artystę, malarza z Warszawy.
Zadanie pt. „Do Wyższych Rzeczy Stworzony – św. Stanisław Kostka patron Przasnysza” projekt napisany przez MDK w Przasnyszu uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Projekt również wsparła Fundacja Scalam – Prostujemy Drogi Życia, oraz Krzysztof Bieńkowski.
Partnerami projektu są:
– Rzymskokatolicka parafia pw. św. Wojciecha,
– Gmina Czernice Borowe,
– Miasto Przasnysz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.