Wycieczka do Olsztyna 18.06.2016

czerwiec 21, 2016 Podziel się opinią

W ostatnią sobotę  Czytelnicy Miejskiej Bibioteki Publicznej wyruszyli w podróż sensacyjną. Razem z Pracownikami Biblioteki pojechali do Olsztyna, zobaczyć miasto oczami prokuratora Teodora Szackiego – bohatera powieści kryminalnej „Gniew” Z.Miłoszewskiego. Odczytując fragmenty książki przeszliśmy ulicami miasta, wsłuchując się jednocześnie w opowieść naszego przewodnika – Pana Jakuba Rudnickiego, dla którego perypetie Szackiego były pretekstem do opowiadania o historii Olsztyna.

Druga część wyprawy to Olsztyn z Panem Stanisławem Czachorowskim – biologiem, ekologiem, nauczycielem akademickim, regionalistą. Zobaczyliśmy olsztyńską starówkę i wysłuchaliśmy opowieści o Koperniku. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Kortowo i poznali jego mroczną historię. Z wieloma wrażeniami i bardzo zmęczonymi nogami wróciliśmy do Przasnysza. Miejska Biblioteka Publiczna już planuje nową wyprawę!

więcej na:

Projekt „Biblioteczna Strefa Podróży Małych i Dużych” realizowany we współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej i  Fundacji SCALAM – Prostujemy Drogi Życia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

LOGOTYOY_together