O „Dziuni” i nie tylko… spotkanie autorskie z A. Nowakowską

maj 19, 2016 Podziel się opinią

Spotkania autorskie przybierają różną formę – jak mówi Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Małgorzata Sobeisiak – wszystko zależy od Autora, rodzaju literatury, czytelników… Nasze wtorkowe wydarzenie, w którym gościem była Pani Anna Maria Nowakowska przybrało rodzaj spotkania przyjaciół wymieniających się swoimi spostrzeżeniami na temat „Dziuni” – bohaterki cyklu powieści, felietonów pisanych do Tygodnika Przasnyskiego, a w końcu życia, rzeczywistości, relacji….

Popołudnie spędzone w bibliotece było czasem, który otworzył drzwi refleksji, zamyśleniu, także dyskusji. Nie musimy zgadzać się z Dziunią, spojrzenie na świat oczami Autorki nie musi być naszym spojrzeniem. Ale wszystko to co daje impuls do refleksji jest cenne. Bezcenne. I za ten właśnie impuls serdecznie dziękujemy Autorce.

Było to kolejne spotkanie z cyklu „Podróże sentymentalne” zrealizowane w ramach projektu „Biblioteczna Strefa Podróży Małych i Dużych” w partnerstwie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Fundacji SCALAM.

Wydarzenie jest częścią projektu realizowanego w partnerstwie z Fundacją SCALAM.

LOGOTYOY_together

Fot. Krzysztof Nowakowski