NIE PRZEGRAJ MIŁOŚCI

Grudzień 20, 2014 Podziel się opinią

NIE PRZEGRAJ MIŁOŚCI

Wspólnota RCS w Przasnyszu

 

 

Hej! Czy słyszeliście o Ruchu Czystych Serc? RCS to katolicki ruch młodzieżowy, którego powstanie zainicjowało czasopismo „Miłujcie się!”. Wspólnota ta stawia sobie za zadanie rozpowszechnianie idei dojrzewania do miłości, wzrastania w niej oraz pielęgnowania czystego serca. Wspólnota RCS pomaga też walczyć swym członkom ze swoimi słabościami. Działania Ruchu skierowane są zarówno do osób, dla których najistotniejsze jest zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów, jak i dla tych, którzy potrzebują lekarstwa na poranione serce i pragną się wyrwać z uzależnień. Patronką Ruchu Czystych Serc jest bł. Karolina Kózkówna (o której możecie poczytać tutaj: http://www.sanktuarium.ostroleka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=161).

Członkowie RCS przez budowanie z Jezusem czystej i bezinteresownej miłości oraz przez pracę nad swoim charakterem osiągają opanowanie, silną wolę, umiejętność kontrolowania emocji i pobudzeń. Wspólnota pokazuje, jak dobrze się poznać i jak darzyć się szacunkiem w związku, udowadnia, że prawdziwa miłość wypływa z Serca Jezusa i przynosi pokój serca, czyniąc Cię radosnym. Na spotkaniach poruszany jest cały wachlarz tematów – od płaszczyzn osobowości i źródeł lęku, po akceptację samego siebie, która umożliwia kierowanie się bezinteresowna miłością do innych.

 

Do Ruchu może przystąpić absolutnie każdy, kto wyraża szczerą chęć kochania czystą miłością. Członkowie Ruchu Czystych Serc sami mówią o sobie:

 

Chcemy tylko prawdziwej miłości, niezależnie od tego, do jakiego stanu powołuje nas Pan, dlatego zawierzamy się Temu, który nas stworzył – Jedynemu Ekspertowi – Jezusowi Chrystusowi, prosząc, aby to On uczył nas, jak kochać, i by leczył zranione serca.

 

Co zrobić, by przystąpić do RCS? Oto jak warunki przyłączenia się do Wspólnoty określa Ks. M. Piotrowski – redaktor naczelny czasopisma „Miłujcie się!”:

 

(…) Pan Jezus zaprasza wszystkich do Ruchu Czystych Serc, czyli do podjęcia największej i najważniejszej przygody życia – a jest nią trudna wspinaczka na najwyższy duchowy szczyt, któremu na imię jest Miłość. (…) Jakie są wymagania? Szczera gotowość wypełnienia wszystkich zobowiązań zawartych w Modlitwie zawierzenia RCS, a szczególnie zobowiązanie do codziennej modlitwy, natychmiastowego powstawania z każdego ciężkiego grzechu w sakramencie pojednania, aby zawsze być w stanie łaski uświęcającej, oraz do systematycznej pracy nad sobą przez ułożenie i wypełnianie takiego planu dnia, w którym będzie stały czas przeznaczony na modlitwę, pracę i odpoczynek.

 

Do Ruchu Czystych Serc można przystąpić w każdej chwili! Najpierw pójdź do spowiedzi św., a kiedy przyjmiesz Jezusa w Komunii św., oddaj Mu swoje serce, odmawiając Modlitwę zawierzenia.

 

A teraz najważniejsze! Wspólnota RCS powstanie w Przasnyszu. Zatem, przasnyszanie, pomódlcie się też za nią. Chętnych do wstąpienia w szeregi Wspólnoty prosimy o kontakt: rcs.przasnysz@gmail.com

 

Nie jesteśmy sami! Oto podobne wspólnoty na świecie:

Międzynarodowy społeczny ruch: True Love Waits, Czysty z wyboru, Cuori Puri i wiele innych.

Chcesz przeczytać więcej o RCS? Zajrzyj na stronę http://www.rcs.org.pl/pl.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.