Wakacje z Sycharem

Lipiec 23, 2013 Podziel się opinią

  W okresie od 13.07.2013 r. do 20.07.2013 r. moja rodzina tj. ja i moich 6cioro dzieci wyjechaliśmy na Rekolekcje Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Były to Wakacje z Sycharem nad morzem w Jastarni. Przebywaliśmy w Ośrodku Duszpastersko-Rekolekcyjnym im. JP II w Jastarni. Ośrodek jest położony na półwyspie helskim w atrakcyjnym miejscu nad Zatoką Gdańską (10 m od Zatoki,). Natomiast Morze Bałtyckie oddalone jest od Ośrodka 200m. Na powierzchni 4 h znajdują się 74 domki kempingowe. Nasz domek biwakowy posiadał, tak jak inne niewielki taras. W wolnym czasie mogliśmy korzystać z boiska do gry w siatkówkę.

Do naszej dyspozycji na terenie Ośrodka była Kaplica pw. o. Pio. Istniała możliwość z codziennego uczestniczenia we Mszach Świętych, adoracjach i jednocześnie można było skorzystać z posługi duszpasterskiej. W ramach spotkań odbyły się dwa meetingi z cyklu 12. krokowych: „Asertywność” i „Prawda o sobie”. Po wspólnej modlitwie psycholog przedstawiła zasady dotyczące dalszej części spotkania, podczas których chętne osoby dawały świadectwo swojego życia m.in. o problemach małżeńskich, kontakcie z Bogiem, o relacjach z rodzicami.

Mieliśmy możliwość słuchania prelekcji dotyczących trudności i zagrożeń w rodzinach-prowadzonych przez psychologów z lubelskiego ogniska WTM Sychar z Lublina. Jako uczestnicy mieliśmy zapewnioną również opiekę duchową sprawowana przez Ks. Szymona Czuwara z Lublina. Istniała możliwość indywidualnych rozmów. W naszym czasie wolnym wyjeżdżaliśmy na wycieczki do Gdyni i na Hel. Dzieci brały udział w licznych grach i zabawach na świeżym powietrzu. To dzięki inicjatywie Parafii Św. Wojciecha i wsparciu Fundacji SCALAM-PROSTUJEMY DROGI ŻYCIA tegoroczny wyjazd do Jastarni był dla nas pierwszym wspólnym wyjazdem wakacyjnym, dzięki któremu mogliśmy razem spędzić ten czas rodzinny.

Uczestniczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.